Ook wilden zij graag horen welke lokale initiatieven er spelen en wat op lokaal niveau’s de belangrijkste issues zijn. Hieronder puntsgewijs een aantal van de besproken onderwerpen.
- Mooi dat dit nu regionaal is opgepakt en dat er al concrete projecten lopen.
- De thema’s die aan de ontwikkeltafels aan de orde zijn worden alom herkend.
- Hou er rekening mee dat ook de kleinere zorgaanbieders worden betrokken.
- Hoe zorg je dat je lokale initiatieven niet te kort doet? Bijvoorbeeld op het gebied van samenwerking tussen zorg en scholen en op het gebied van scheiding & omgang zijn diverse gemeenten actief.
- Denk ook aan het combineren met andere domeinen, bijvoorbeeld wonen.
- Denk goed na over de besluitvorming. De structuur van de gemeenten (college en raad) daarvoor is anders dan van zorgaanbieders en onderwijs.
- Ook werd aandacht gevraagd voor de tijd die nodig is voor implementatie. Als bijvoorbeeld een grote gemeente als Enschede start met de jeugdbeschermingstafel, moeten eerst alle wijkcoaches worden geïnformeerd en geïnstrueerd. In een kleinere gemeente kan dat sneller.
- Over het algemeen de tip: prioriteer en probeer niet alles tegelijk te doen. Dus focus op wat nu eerst het belangrijkst is, zet dat op poten en ga vervolgens aan de slag met het volgende.
- En de uitnodiging om in de voorstellen scherp te zijn in wat het gaat opleveren. Dat kan gemeenten helpen.